Menu
0
0

Levná a snadná náhrada kachliček? Vinylový stěnový obklad

Renovujete kuchyň a nelíbí se vám zašlé kachličky, ale nemáte čas a peníze na nový obklad? Nevadí. Využijte stěnové omyvatelné tapety, které kachličky krásně imitují.

Vinylové obklady jsou vhodné do kuchyně i koupelny

Stěnový obklad D-C-Fix od německé značky Rasch v sobě snoubí pěkný vzhled a praktičnost. Díky kvalitnímu materiálu jsou vinylové tapety odolné vůči vodě, páře a vlhkému prostředí. Snadno se čistí, dokonce můžete použít kartáček a mýdlový roztok. Že tapety opravdu hodně vydrží, dokazuje i fakt, že je lze nalepit do srchového koutu.

Důležité je stěrkování a penetrace

Samozřejmě tak jako u všeho, aby tapeta dlouho a pěkně vypadala, je potřeba při jejím nalepování dodržet několik pravidel. Pokud přelepujete staré kachličky, je nutné vyplnit spáry stěrkou. Poté se povrch přetře penetrací-tzv adhezním můstkem a po 24 hodinách se může přikročit k samotnému lepení. Z vlastní zkušenosti doporučujeme lepidlo mc speciál, do něhož je dobré přidat pro zvýšení lepivosti také disperzi. 

Podrobný návod, jak při pokládání vinylových stěnových obkladů postupovat, se dočtete v naší poradně. Upozorňujeme, že pokud spáry nevyplníte a nenapenetrujete, tapeta nebude na kachličkách držet.

Stěnový obklad do koupelnyZpět na výpis novinek