Menu
0
0

Povídání o tapetách

Vítáme Vás v našem internetovém obchodě a velkoobchodě. Naše nabídka je široká a naleznete zde vše pro vylepšení Vašich stěn. Nabízíme moderní bytové tapety na zeď. Pro usnadnění práce při lepení, zde naleznete i pomůcky pro tapetování a lepidla. Chcete vědět jak se staví sen? Chce to invenci a nebát se použít v interiéru tapety. A bude to prima. Podívejte se také na tapetový konfigurátor na tapety RASCH - odkaz přímo na stránky výrobce RASCH a konfigurátor AS Creation ZDE. Držitelům Sphere card poskytujeme 5% slevu.
Stačí do poznámek uvést číslo karty a my Vám cenu posléze upravíme.

TAPETY NA ZEĎ

Nabízíme moderní tapety, klasické tapety, designové tapety i dětské tapety, které jsou ideálním prostředkem ke zkrášlení soukromých i veřejných interiérů.
Prostřednictvím eShopu Vám nabízíme nejen moderní tapety na zeď, klasické tapety na zeď, dětské tapety na zeď, ale i samolepky na zeď, fototapety, plakáty, dětské dekorace a další samolepící dekorace do bytu. Celý eShop je vytvořen tak, aby Vám nabídl snadný a přehledný výběr toho nejlepšího, co výrobci v jednotlivých produktových řadách nabízí. Snažíme se, aby naše ceny byly těmi nejpřijatelnějšími na trhu.
Před lepením tapet, vždy podklad napenetrujte.

Co jsou tapety

Tapety jsou výrazným dekorativním prvkem, který mění a dotváří místnosti a jejich styl. Podstatou tapety je její vzor, prolis, barvy a materiál. Jestliže pochopíme, jak pracovat se vzorem v prostoru, rozšíří se naše tvůrčí schopnosti. Tapety jsou dnes nedílnou součástí každého interiéru a to nejen v domácnosti, ale také v kancelářích, obchodech a veřejných prostorách. Nejčastěji jsou tapety zabaleny v rolích o rozměrech 53 cm x 10,05 m. Pro instalaci tapet na stěnu je nutno použít kvalitních speciálních tapetových lepidel. Nabídku lepidel naleznete v našem eShopu. Tapety lze dělit podle reliefu: tapety hladké, vzorované nebo texturované. Nejčastěji vyráběné tapety jsou tapety vliesové. Dále se setkáváme s tapetami vinylovými, papírovými a saténovými (textilními). Daný materiál určuje vlastnosti a kvalitu tapety, tím také její možné použití.

Druhy a použití tapet

Dnes nejprodávanější tapetou je tapeta vliesová. Je tvořena převážně z buničiny a textilních vláken, která jsou spojena pojivem. Tím tapeta získává potřebné kvality a vlastnosti. Tapeta se vyznačuje vysokou propustností vzduchu a vodních par, tzn. tapeta dýchá s místností. Zároveň je výborný tepelný i zvukový izolant. Ale hlavní výhodou vliesové tapety je její snadné lepení, které se nazývá tzn. suchým lepením. Lepidlo již nemusíme nanášet na tapetu samotnou, ale přímo na stěnu, buď válečkem nebo štětkou. Také tyto potřebné pomůcky naleznete v našem eShopu. Tento způsob lepení je mnohem čistší, přesnější a nevyžaduje tolik pracovního prostoru. Vliesové tapety se lepí tzv. na hranu, tím docílíme u vzorovaných tapet nepřerušovanou návaznost vzoru.
Další kategirií jsou tapety vinylové, které se lepí starým způsobem. Lepidlo se tedy nanáší přímo na rubovou stranu tapety, nechá se potřebnou dobu provlhnout a poté se instaluje na stěnu. Tato tapeta se vyznačuje velmi kvalitním povrchem. Takové tapety se nejčastěji používají v kuchyních, chodbách, koupelnách nebo také chatách a chalupách. Zkrátka všude tam, kde dochází k větší námaze a opotřebení tapet. Není zde ale takový vzorový a barevný výběr jako u vliesových tapet.
Poslední skupinou jsou tapety papírové. Jejich výhodou je jejich nízká cena, nevýhodou omezený výčet vzorů.

Historie tapet

Prapůvod tapet nacházíme již dvě stě let před naším letopočtem ve starověké Číně. Odtud se tapety rozšířily do Arabského světa a koncem dvanáctého stoleti i do Evropy. K největšímu rozmachu tapet dochází v renesanci hlavně v Benátkách a Florencii. Zlomovým okamžikem byl vynález válcového síta kolem roku 1830, které umožnilo výrobu nekonečného papíru.
Hlavními výrobci tapet v té době byla Anglie a Francie. Postupně se tapety z paláců a zámků dostávaly i do měšťanských domů a postupně zlidověly. Dnešní trendy udává Evropa a Severní Amerika. Ale velký zájem je z Ruska a arabského světa.

Fototapety

Fototapety se opět vracejí na výsluní. Výběr vzorů již není omezen na palmy a moře. Dnes žádané vzory jsou makro zvětšeniny a abstraktní vzory. Fototapeta vyniká podáním barev a možností velkoformátového tisku. Fototapety se pro snadné lepení skládají z několika dílů. Každý výrobce dodává k fototapetě poměrně podrobný popis lepení, proto nalepení fototapety zvládne každý. Vždy se však doporučuje lepení tapet i fototapet ve dvou lidech.
Před lepením fototapety vždy podklad napenetrujte.

Tekuté tapety

Nově nabízíme prodej tekutých tapet. Zatím je prodámá jen n vaši vzorkové prodejně.
Více info na telefonu: 777 933 164