Menu
0
0

Co na tapety proti oděru

Máte strach, že si dáte práci s lepením tapety, a sotva doschne lepidlo, začne se motiv na stěně odírat? Jednou z možností, kterou můžete zvolit, je impregnace nalepené tapety. Na trhu existují bezbarvé přípravky pro ochranný nátěr (dostupné například v balení 0,25 l nebo 1 l), které zvýší odolnost tapety vůči vodě a otěru, aniž by motiv zažloutl nebo změnil odstín. 

Z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti našich zákazníků ale doporučujeme myslet na ochranu proti odírání už při výběru tapety. Pokud budete tapetovat stěnu za postelí, za pohovkou nebo na jiném podobném místě, kde se prakticky nebude stěny nikdo dotýkat, můžete využít klasickou papírovou nebo vliesovou tapetu. 

Chystáte-li se tapetovat chodbu, kde co chvíli někdo věší mokrou bundu, hodí tašku ke stěně nebo sundává špinavé boty, koupelnu, kde stříká voda a hormadí se pára, či kuchyň, ve které padají kapky daleko od dřezu a zdi se neustále někdo dotýká, použijte vinylové tapety nebo omyvatelné panely. Ačkoli si připlatíte něco na jejich ceně, jsou oděruvzdolné, při ušpinění je lze umýt vlhkým hadrem a jejich životnost je 10 až 15 let. Zkrátka, dříve se vám přestanou líbit, než že by se zničily. 

odírání tapety