Menu
0
0

Jak levně a trendy bydlet? Tapety a sedací vaky

Asi každý touží po krásném moderním bydlení. Takovém, kde byste se cítili stále příjemně a rádi byste tam pozvali i návštěvu. Hned vzápětí ale spousta lidí řekne: nemám na to tolik peněz. Jenže trendy bydlení není jen o financích. Stačí si pořídit pár zajímavých doplňků a záhy se váš pokoj stane originál.

Originál za pár stovek

Jedním z nepřehlédnutelných doplňků jsou tapety na zeď. Ty se v posledních letech těší velké oblibě. Proč? Nejde jen o jejich zajímavý design, ale tapety mají také velmi dobré izolační vlastnosti. Pohlcují zvuk a v zimě dokážou uspořit až 30 % na topení. Výhodné rovněž je, že je lze použít na celou řadu povrchů, počínaje klasickými omítkami, přes sádrokarton, beton až po umakart. A u samolepících tapet je možnost využití ještě širší, díky pevnému lepidlu je lze dát i na kov, plast nebo sklo. Máte starou kuchyňskou linku, která už je obitá a okoukaná? Tak vězte, že stačí za pár stovek koupit samolepící tapetu (design je velmi různorodý, například odstíny a druhy dřeva či mramoru) a kuchyň bude jako nová. Stejně tak lze tapety použít místo kachliček, protože vinylové tapety a některé typy samolepících tapet jsou voděodolné.  


Hitem jsou vliesové tapety

Dříve byly hodně používané papírové tapety. Ty se stále ještě kupují, zvláště do dětských pokojů, protože díky nízké ceně tolik nevadí, když je dítě třeba pomaluje. Hitem posledních let jsou ale bezesporu vliesové tapety. Důvodů je k tomu celá řada. Zůstanou dlouhou dobu velmi pěkné, mají nepřebernou škálu barev, vzorů a prolisů a především se snadno lepí i odstraňují, vše je za sucha. Zkrátka vliesové tapety na zeď vás nemohou zklamat. A ani u tohoto moderního typu tapet se nemusíte bát horentních výdajů. Stačí polepit pouze jednu stěnu, navíc řadu vliesových tapet máme nyní ve slevě.


Přírodní tapety

Co se týče vzhledu tapety, tedy její barvy, vzoru a prolisu, tak to samozřejmě záleží na vás. Velmi oblíbené jsou ale tapety, které imitují dřevo, kámen a zdivo. Zmínit lze novou kolekci Wood´n Stone. Opět za velmi nízkou cenu získáte interiér, který vypadá luxusně. Velký boom zažívají i dětské tapety. Zobrazují známé postavičky a udělají z každého pokojíčku pohádkové království. A když pak chcete, aby se vaši potomci i vzdělávali, jsou výborné fototapety s motivem map nebo známých světových měst. 


Sedací vaky – na design i relax

Jak už bylo zmíněno, originálního interiéru lze dosáhnout jednoduchými přesto zajímavými doplňky. Přesně takové jsou sedací vaky od české firmy SAKYPAKY. Seženete je v řadě barevných i vzorových provedeních a díky zdravotně nezávadným polystyrenovým kuličkám, kterými jsou sedací pytle naplněny, se můžete těšit na stoprocentní pohodu. Sezení, ležení, válení, … to všechno na nich jde. A rozhodně nemusíte mít strach, že po nějaké době se z vaku stane nevzhledný kus „hadru“.  V e-shopu sakypaky.cz za dobrý peníz pořídíte náhradní náplně i obaly.
Sečteno a podtrženo: za pár stovek či tisíc seženete krásné tapety na zeď i sedací vaky a můžete si užívat originálního designu a dát tak za pravdě rčení, že i za málo peněz lze mít hodně muziky.


Zpět na výpis novinek