Menu
0
0

Co se hodí ke květinovým tapetám

Květinové motivy čas od času zaplaví v módní vlně šatníky, kočárky nebo přehlídková mola. Na stěnách jsou ale tyto vzory nadčasovou klasikou. Do bytu vnesou pohodu, radost a v každém pohledu na ně vám budou připomínat příjemnou vůni květin. Ale ani s nimi se to nesmí přehánět.

Květinové vzory se hodí do bytů a domů zařízených a zabydlených ve všech stylech: venkovském, moderním i klasickém. Padnou k dřevěnému nábytku, stěnám z imitací kamene i jednobarevnému jemnému vybavení.

Pokud si květy necháte rozkvést na bytových textiliích, třeba závěsech, polštářích nebo povlečení či na tapetách, nebojte se je kombinovat buď s jednobarevnými jemně pastelovými barvami, nebo i odvážněji s kostičkami, pruhy či puntíky.
  • Platí ale, že s květy a jejich druhy na vybavení v bytě by se to nemělo přehánět. Vyberete-li si je na povlečení, nechejte je vyniknout a zvolte tlumenější a jemnější stěny.
  • Budou-li naopak květiny zdobit zdi (nebo třeba pro vyniknutí jen jednu stěnu), nechte je zase vyniknout tady a ostatní doplňky a barvy zjemněte.
  • Zkrátka, jeden dominantní motiv bude výrazný a na větší ploše nebo na více menších doplňcích, ostatní s ním musí nenápadně ladit, aniž by se ho snažily přebíjet.
  • Pokud chcete květiny kombinovat, zvolte velké a malé vzory ve stejných barvách.
  • Pamatujte, že čím méně barev vzor obsahuje, tím se lépe kombinuje.
co se hodí ke květinové tapetě