Menu
0
0

Co dělat, když tapeta nedrží

Odchlíplé kraje nebo nepřilnavé bubliny po hodinách pracného tapetování nechce určitě nikdo. Co tedy nejspíš děláte špatně, když vám tapeta na stěně nedrží tak, jak má? 

Nekvalitní nebo nevhodné lepidlo 

Kvalitní lepidlo je základ. Potřebujete, aby se pohodlně nanášelo a dlouho vydrželo. V nabídce Kupsi tapet najdete lepidla profesionální kvality určená na různé druhy tapet nebo univerzální. Při objednávce tapet od nás navíc dostanete lepidlo zdarma, takže je nemusíte pracně vybírat. Naše rada tedy zní: používejte kvalitní lepidlo určené na konkrétní druh tapet, které nemá prošlou dobu spotřeby nebo nebylo dlouho otevřené. 

Špatně připravený povrch 

Tapeta s lepidlem vám nepřilne na povrch, který není kvalitně očištěný a připravený. Před aplikací tapet zkontrolujte vlhkost omítky a pokud by byla přilíš vlhká, je potřeba ji vysušit. Stejně tak doporučujeme odstranit mastné skvrny, trhliny, praskliny, oděry a hřebíky nebo hmoždinky. Také penetrace má při tapetování svůj význam a není radno ji vynechávat. Sjednotí povrch a udělá ho přilnavým pro lepidlo a tapetu. 

Špatně zvolený postup

Než se pustíte do práce, je vhodné si pročíst návody a doporučení, abyste si byli jistí, že zvolíte správný postup. Papírové tapety se namáčí, u vliesových se nanáší lepidlo na stěnu, zkrátka, inspirujte se třeba v naší poradně a pák půjde tapetování od ruky, aniž byste měli problém s odlepováním tapet. 

správné lepení tapet